Kontakt

Trelleborgs Hamn AB Box 51 SE-231 21 Trelleborg

Telefon: +46 (0)410 36 37 00

E-post: trelleborgs.hamn@port.trelleborg.se

Besöksadress: Travemündeallén 12, 231 61 Trelleborg

Org.nr: 556008-2413

Öppettider: Hamnkontoret kl.8-16 måndag-fredag, övriga tider kontakta Trelleborg Port Control.

Trelleborg Port Control (TPC)

TPC är bemannad 24 timmar per dygn året om. Kontakta TPC utanför ordinarie tider för hamnkontoret.

Telefon: 0410-36 37 10 Fax: 0410-36 37 27

E-post: tpc@port.Trelleborg.se

Logistikcenter

Besöksadress: Strandridaregatan 2

Epost logistik@port.trelleborg.se

Skeppsmäkleri

Besöksadress: Strandridaregatan 2

Telefon 0709-36 97 19

Epost agent@port.trelleborg.se

Fordonsservice

Besöksadress: Strandridaregatan 6

Epost goran.hall@port.trelleborg.se

Service Drift/Underhåll

Besöksadress: Strandridaregatan 6

Epost hakan.nilsson@port.trelleborg.se

Administration

Jörgen Nilsson 
VD 
jorgen.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 02

Malvina Amarelle Lemos
VD-assistent
malvina.amarelle@port.trelleborg.se
0410-36 37 07

Peter Carlsson
Ekonomichef
peter.carlsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 03

Jessika Böös
Controller
jessika.boos@port.trelleborg.se
0410-36 37 12

Maria Hofvander
Ekonomiassistent & Löneadministratör
maria.hofvander@port.trelleborg.se
0410-36 37 23

Torgny Nilsson
Affärsutvecklingschef
Torgny.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 09

Petronella Ljungh
Kommunikationschef
petronella.ljungh@port.trelleborg.se
0410-36 37 37

Jennie Folkunger
Miljöchef
jennie.folkunger@port.trelleborg.se
0410-36 37 47

Marita Östberg 
HR-chef
marita.ostberg@port.trelleborg.se
0410-36 37 25

 

Ulf Sonesson
Landlordchef
ulf.sonesson@port.trelleborg.se
0410-36 37 13

Giacomo La Cerva
Teknisk controller
giacomo.lacerva@port.trelleborg.se
0410-36 37 14

Krister Jonsson
Teknisk controller
krister.jonsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 36

Andreas Andersson
Teamchef Säkerhet
andreas.andersson@port.trelleborg.se 
0410-36 37 05

Håkan Nilsson 
Teamchef Service
hakan.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 24

Mikael Simonsson
IT
chef
mikael.simonsson@port.trelleborg.se
 0410-36 37 04

Aleksandar Vukic
IT-tekniker
aleksandar.vukic@port.trelleborg.se
0410-36 37 28

Göran Hall
Teamchef Verkstad
goran.hall@port.trelleborg.se
0410-36 37 20

Jonas Pedersen
Produktionschef
jonas.pedersen@port.trelleborg.se 
0410-36 37 17

Patrik Siedlarek
Produktionscontroller
patrik.siedlarek@port.trelleborg.se
0410-36 37 49

Susanne Stacey
Teamchef Produktion
susanne.stacey@port.trelleborg.se
0410-36 37 48

Tonny Jönsson
Teamchef Produktion
tonny.jonsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 50

Jonas Bramsved
Logistik & Säkerhetschef
jonas.bramsved@port.trelleborg.se
0410-36 37 30

Toni Ninevski
Teamchef Logistik
toni.ninevski@port.trelleborg.se
0410-36 37 51

Dag Samuelsson
Kvalitetschef
dag.samuelsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 11