Kontakt

 

Trelleborgs Hamn AB

Box 51 SE-231 21 Trelleborg
Telefon: +46 (0)410 36 37 00
E-post: trelleborgs.hamn@port.trelleborg.se
Besöksadress: Travemündeallén 190, 231 38 Trelleborg
Org.nr: 556008-2413

Öppettider

Hamnkontoret kl.8-16 måndag-fredag,
övriga tider kontakta Trelleborg Port Control

Trelleborg Port Control (TPC)

TPC är bemannad 24 timmar per dygn året om.
Kontakta TPC utanför ordinarie tider för hamnkontoret.
Telefon: 0410-36 37 10 Fax: 0410-36 37 27
E-post tpc@port.Trelleborg.se

Logistikcenter

Besöksadress: Strandridaregatan 2
Epost logistik@port.trelleborg.se

Fordonsservice

Besöksadress: Travemündeallén 190
Epost goran.hall@port.trelleborg.se

Skeppsmäkleri

Besöksadress: Strandridaregatan 2
Telefon 0709-36 97 19
Epost agent@port.trelleborg.se

Service Drift/Underhåll

Besöksadress: Travemündeallén 190
Epost hakan.nilsson@port.trelleborg.se

Aleksandar Vukic
IT-tekniker
aleksandar.vukic@port.trelleborg.se
0410-36 37 28

Dag Samuelsson
Kvalitetschef & EU-projekt
dag.samuelsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 11

Giacomo La Cerva
Servicechef
giacomo.lacerva@port.trelleborg.se
0410-36 37 14

Göran Hall
Teamchef Verkstad
goran.hall@port.trelleborg.se
0410-36 37 20

Håkan Nilsson 
Teknisk utvecklingschef
hakan.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 24

Jennie Folkunger
Miljöchef
jennie.folkunger@port.trelleborg.se
0410-36 37 47

Jessika Böös
Controller
jessika.boos@port.trelleborg.se
0410-36 37 12

Jim Leveau 
Nautisk rådgivare
jim.leveau@port.trelleborg.se

Jonas Bramsved
Logistikchef & Business Manager
jonas.bramsved@port.trelleborg.se
0410-36 37 30

Jonas Pedersen
Planeringschef
jonas.pedersen@port.trelleborg.se 
0410-36 37 17

Jörgen Nilsson 
VD 
jorgen.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 02

Krister Jonsson
Säkerhetschef/ISPS & Fastighetschef
krister.jonsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 36

Marcus Andersson
Planerare
marcus.andersson@port.trelleborg.se 
0410-36 37 08

Maria Hofvander
Planerare & Löneadministratör
maria.hofvander@port.trelleborg.se
0410-36 37 23

Patrik Ekstrand
Skadereglerare
patrik.ekstrand@port.trelleborg.se
0410-36 37 49

Petronella Ljungh
Kommunikationschef
petronella.ljungh@port.trelleborg.se
0410-36 37 37

Peter Carlsson
Ekonomichef
peter.carlsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 03

Sara-Marie Skarped
Agenda Manager
sara.skarped@port.trelleborg.se
0410-36 37 25

Susanne Stacey
Teamchef Produktion
susanne.stacey@port.trelleborg.se
0410-36 37 48

Thomas Ter-Borch
Produktionschef
thomas.ter-borch@port.trelleborg.se
0410-36 37 35

Toni Ninevski
Teamchef Logistik
toni.ninevski@port.trelleborg.se
0410-36 37 51

Tonny Jönsson
Teamchef Produktion
tonny.jonsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 50

Torgny Nilsson
Affärsutvecklingschef
Torgny.nilsson@port.trelleborg.se
0410-36 37 09

Ulf Sonesson
Landlordchef
ulf.sonesson@port.trelleborg.se
0410-36 37 13